vilideskat-roleplay
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anatomy of Hell.

5 posters

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Go down

Anatomy of Hell. Empty Anatomy of Hell.

Писане by Zaden Parker Нед Дек 04, 2022 9:29 am

Зейдън Паркър беше изморен. Вечното обикаляне от място на място беше отвратително. В началото не му правеше особено впечатление, но вечното наслагване и натрупване на задълженията започваха да се усещат. Прибираше се в празната къща и срещаше единствено и само мизерията, но на собственото си съществуване. Малката къща изглеждаше прилично, но женският елемент в нея беше отпаднал заради странното състояние на Мелиса. Още не знаеше какво беше породило това състояние у жената, но когато самата тя беше дошла при него с молбата да я изпрати в клиника, Зейдън я беше изгледал шокирано. Явно не бе познавал жена си толкова добре, след като така добре самата тя бе успяла да скрие състоянието си. Не му беше казала толкова много неща ... изобщо не можеше и да предположи в какво точно се беше забъркала. Чувстваше се като пълен глупак и напълно безполезен, но все пак преди смяната си в онзи бар намираше време да отиде до болницата. Носеше й от любимите червени рози и млечния шоколад, който обожаваше и не можеше да спре да яде - колкото имаше, толкова щеше да изяде. Вече се срещаха толкова рядко, че сестрата му връщаше подаръците и вече дори спря да го посреща с репликата "Мелиса ми заръча да ти кажа да си намериш някоя друга, която да чукаш", защото беше ясна като бял ден, както и отговорът, който дълго време беше истинския - "Кажи на Мелиса, че не искам да чукам друга". Разбира се, това не решаваше никакви проблеми, а просто ги задълбочаваше. Все по-малко започваше да му липсва да се разхождат в двора на болницата. Все по-малко започваше да му липсва тя самата. Не искаше да я гледа такава - изплашена и вечно притеснена, че ще поиска да сложи края на живота си, но не можеше да й помогне. Не и когато отказваше да говори - с него, с психолозите, единствено Зейдън трябваше да плаща огромната такса за "хотела", в който беше пратил жена си.

Надигна се от дивана. Днес пак не беше успял да спи, но просто нямаше как да се измъкне от досадната рутина на проклетия живот. И днес не беше пожелала да се види с него, но поне му беше вдигнала телефона и беше чул гласа й. Обичаше я, просто не знаеше как да й помогне и колкото и да си блъскаше главата да намери решение на неразрешимата загадка, толкова по-лошо ставаше. Измъчваше се, защото започваше да му пука все по-малко. Преди нямаше търпение, сега беше просто досадно задължение. Навярно, защото нямаше представа какво точно се случваше. Ако Мелиса говореше повече, Зейдън щеше да направи онова, което по-късно щеше много по-рано.

Не си направи труда да се преоблече дори. Знаеше само че тази вечер щеше да има грандиозен купон и вече се чувстваше изморен от него дори и да не бе отишъл още. Обикновено не беше така. Обичаше си работата. Но явно като в живота нищо не върви, няма как да очакваш и навсякъде другаде всичко да е окей. Работата му беше любима - сега изобщо не знаеше какво иска да прави с живота си. Не беше загубил смисъла си. Беше загубил цвета си. Смисъл имаше - все пак оцеляването е достатъчна причина.

Тъкмо щеше да излезе, когато кучето му го пресрещна и седна, препречвайки му пътя навън. Излая един път и Зейдъхн притвори неразбиращо очи. Вече не знаеше кой какво искаше от него ... но поне кучето захапа крачола му и го принуди да го последва, докато не тупна пак на пода пред купичките си. Нямаше вода, нямаше храна ...

- Поне ти си казваш какво ти е ... - отвърна мъжа и въздъхна.

Трябваше да сложи някакъв ред в ежедневието. Беше прекарал прекалено много седмици в това константно състояние на правене на нищо ...

- Извинявай, Лари ... - голдън ретрийвъра излая доволно и се нахвърли на яденето си.

Разпръска гранулите около купата и с езичето си облиза пода, докато излапваше разсипаните. Вечно правеше този номер, но дори нямаше сили да му се скара. Да! Наистина трябваше нещо да промени в този тъп свой живот!

Потупа животното по главицата и побърза да излезе. Поне го беше разходил по-рано. С Мелиса бяха решили да го гледат само вътре дори двора да беше достатъчно голям. Тя вечно се притесняваше, че нещо щяло да му се случи. Зейдън се замисли дали не трябваше да обръща повече внимание на тези предупредителни флагове ...

~~~

На работа никога не бе имал някой близък. Като цяло никога не си правеше кой знае какви приятели, защото не обичаше хората да знаят прекалено много за живота му. Така му беше по-лесно да се преструва, че всичко е наред. Зейдън отвори бутилката текила и за нула време я наля в десетте шота. които Марина му беше поръчала. Дръпна вратата на хладилника и изкара прясно нарязания лимон. Тук винаги гъмжеше от работа, напрежение чувстваха само новите в екипа. Зейдън беше прекалено добър в работата си, познаваше клиентите си и когато можеше, се намираше една крачка напред. Нареди лимоните на всяка от малките чаши. Фокусираше се толкова, защото не искаше да мисли изобщо за шибания си живот. Защо трябваше всичко да е толкова скапано, наистина? Не, не! Стига толкова! Две секунди бяха достатъчни, за да види, че пред себе си многото чаши липсваха и някой нещо му говореше, но Зейдън не разбираше определено какво.

- Моля!? - въпросът напусна устните му и се приведе към момчето, което навярно му беше казало поръчката си, но Зейдън беше прекалено зает да си мисли за излишни работи, сякаш не беше на работа в момента!

Скастри се мислено. Не че много помагаше.

✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘


PRISONER

Locked up, can't get you off my mind, off my mind. Oh-whoa, why
why can't you just let me go?

Zaden Parker
Zaden Parker

Брой мнения : 16
Join date : 04.12.2022

Върнете се в началото Go down

Anatomy of Hell. Empty Re: Anatomy of Hell.

Писане by Nicolás M. Нед Дек 04, 2022 3:47 pm

Cuba Libre...and something that will make me forget everything



Работата на парамедик му стигаше, защо ли му трябваше вечно да се захваща с още сто неща? Ето как целия му живот се преобърна и заприлича на пълно фиаско. Дори не разбра кога се случи. По-точно не го осъзнаваше, тъй като използваше целия капацитет на мозъка си за работа и нищо друго. Но не си беше загубил паметта и преди всичко спомените бяха някъде там, за да му припомнят в даден момент защо му беше притрябвало сам да си стъжнява още живота...
- Алекс... - започна въодушевено, поставяйки ръка на масата. Беше я стиснал в юмрук, защото в нея се криеше ключ от апартамента му. Беше напът да предложи на Алекс да заживеят заедно и да се нанесе при него. Затова бе резервирал любимия му ресторант тази вечер. - Искам да ти кажа нещо...
- Така ли? Защото и аз имам нужда да ти кажа нещо... - прекъсна го Алекс и в този миг му се стори, че споделяше същото въодушевление като него... Само да си беше видял лицето по-късно, когато разбере колко бе грешал за ....ами, за всичко.
- Да, виж.. Аз много те харесвам...и мисля, че съм готов за следващата стъпка. - се сдържа усмивката си и в миг разтвори ръката си, протягайки я към Алекс. Червенокосия зяпна към ключа и рязко върна погледа си върху него.
- Чакай... това да не е...
- Ключ от апартамента ми. Ще се радвам да живеем заедно! - чаровната му усмивка извади на показ белите му зъбки, но бързо зачезна в секундата, в която червенокосия затвори ръката му, за да скрие ключа от погледа си, сякаш беше някакво плашещо насекомо, дето щеше да го изяде жив.
- Не, боже мой, Ник... - засмя се неловко насреща му, въпреки че не прибра веднага обратно ръката си. - Аз чаках тази вечер да дойде, за да ти кажа най-накрая..
- Да ми кажеш какво...? - каза с вече леко объркан поглед, напълно се беше изгубил. Може би защото не успя да види по-далеч от глупавите си фантазии за пореден път.
- Аз, ами...сгодих се за Дейв миналата седмица.
Настъпи определено неловка тишина, която трябваше да служи да осмисляне на нова информация, но Николас просто блокира.
- Ник? Ник...?
- Дейв...? - едва повтори името, което всъщност доведе някаква логическа връзка в съзнанието му. Другия му го бе споменавал неведнъж, но едва сега му светваше лампичката, че не е било просто някакво си „споменаване“ на човек, който му е приятен. - Дейв като фитнес инструктора? - бавно плъзна ръката си обратно към скованите си колена. Чувстваше се като...как му се викаше „пълен загубеняк“, „кръгла нула“, каквото там беше близо до това да си сляп идиот.
- Е, сега е вече йога инструктор, но да... Този Дейв.
- Сгодили сте се преди седмица... А откога сте... Не, не, знаеш ли, не ми влиза в работата.
- Ник...
- Не, наистина. Не ми отговаряй. Разбрах каквото трябваше. Няма нужда от да стоим на това проклето място, ще поискам сметката.
- Ник, моля те...
- И без друго костюмът ми боцка вече.. - тъмнокосия разхлаби вратовръзката си и откопча глупавите копчета на глупавата си риза.
- Ник, ще ме изслушаш ли поне веднъж?!
- О, да, извинявай... Колко грубо от моя страна.. Още ли имаш за казване? Аз мислих, че си приключил още с думите „сгоден съм за Дейв“. - изсмя се и в това време сервитьорът дойде с две чаши шампанско. Николас вдигна едната и я изпи на екс, но за да преглътне собствения си остър сарказъм. - Да отпразнуваме годежа ти тогава! - грабна и втората чаша, преди келнера да я постави на масата и изпи и нея. - Наздраве!
- Ник, знам, че си ядосан, но трябва да се успокоиш, моля те.
- Аз, ядосан? Какво е това, десерт ли? Не.. - хлъцна и се облегна назад, махайки с ръка, сякаш нищо не се беше случило. - Каква причина ще имам да съм ядосан? Поканих те тук, в ресторант, където чаша шампанско е десет долара...
- Да, наясно съм, Ник. Защото ме каниш вече от два три месеца и всеки път отменяш резервацията, защото си на работа. Винаги е работата...
- А, да, извинявай, аз съм виновен, че е сезонът на торнадотата! Прости ми, Алекс.. - изсумтя и остави ръката си да тупне на масата.
- Затова не сме един за друг, не виждаш ли... Не ми трябва половинка, която няма да се прибере с дни у дома и ще ме остави сам по празниците. Съветът ми е да си намериш някой като теб, Ник. Искаше ми се да можех да ти кажа всичко това по-рано, но...не ти бях привилегия. Съжалявам...Платих сметката, когато дойдох тук, така че можеш да си поръчаш каквото поискаш. Аз ще тръгвам.
Тъмнокосият стоеше облегнат накриво на стола си, втренчен в давещата се в чашата малка мушичка. Бяха останали само няколко капки шампанско, на дъното... а малката мушичка продължи да се дави, неспособна да намери изход. Николас в даден момент престана да асимилира какво му казваше Алеск преди да си тръгне от заведението. Просто се чудеше защо това дребно насекомо не се избави от смъртта. Кой чакаше? Господ ли? На никой бог не му пукаше за някаква дребна мушица. Защо не можеше поне да доплува до стъклената стена на чашата и да се лепне там, да се покатери нагоре..Защо така бързо се бе предала и примирила със съдбата си?
Ник се протегна вяло и бръкна с вилица в почти празната чаша. Подпря малката мушичка и я изкара навън върху празната чиния пред себе си. Видя я как се замята наляво-надясно и въздъхна. Не му се стоеше да наблюдава какво ще стане. Някак си не искаше да узнае дали мушичката щеше да изкрета, или да вдигне крачета завинаги. Затова на свой ред си тръгна без да се обърне назад. Така приключваха повечето му връзки. Трудно можеше да си позволи да живее в миналото. Не и с неговата професия.
***
Графикът му беше претоварен, именно заради собствената му глупост. По-скоро заради силната нужда да не се връща в апартамента си. Всичко вътре гъмжеше от спомените му с Алекс. Техните снимки още си висяха закачени в коридора и на хладилника... Плюшената мечка, спалните чаршафи, ДВД-тата с любимите им филми... Никола имаше толкова малко време да си купува неща, с които да изпълни пространството в стаите, че повечето бяха донесени от Алекс. Това го побъркваше, но и беше нормално, предвид, че това бе най-дългата връзка,  в която въобще успя да се задържи с някого. Сега всичко това го скапваше повече от най-великото изтощение на работа...поправка, с настоящите му три работи. Все още поемаше смени като парамедик, но бе приел работата като стажант в новата програма на болница Света Ана и отделно с това работеше като помощник за разработването на нови медикаменти. Талантът му се  забелязваше на много места и затова всекиискаше парченце от пая. В случая бе адски нездравословно за младежа да се разкъсва на сто различни места, но кой да му обади... Беше се решил, че така му е добре. Нищо че едва преживяваше на моменти с 1-2 часа сън.
- Ник..?! Какво е това, какво правиш тук..?! - сопна се леля му, Саманта... Саманта Монтеро. Мда, за капак се оказа, че Никола се бе натресъл точно в болницата, в която работеше леля му... Ако беше разбрал по-рано, щеше да по-скоро да се хвърли от някъде, отколкото да приема стаж тук.
- Аз ли, не е ли очевидно? - промърмори, обличайки престилката си. - Отивам да работя.
- Не това...имах предвид...какъв е този багаж, който си домъкнал тук? Нямаш ли си апартамент, в който живееш???
- А, да, имам, но....дадох го под наем на приятел.
- Моля???
- Нов е в града и му трябваше спешно жилище, затова му го отстъпих. Без друго рядко се прибирам..
- Да се прибираш? Ти очевидно живееш тук! Нали знаеш, че това място не е хотел..
- Шшшт, тихо, де... Не живея тук, просто... държа багажа си тук, докато си намеря друго място, на което да го сложа.
- Не можеш ли да си ги държиш в апартамента?
- На приятеля ми му трябваше цялото място...музикант е. - сви рамене, пооправяйки косата си в импровизираното огледало, където бе окачил до леглото на два етажа.
- Уау, добре... Това е нелепо! Не можеш да живееш тук, Николас!
- Казах ти...временно е.
- И още как. Ще ти намеря ново жилише, а дотогава ще останеш при мен с децата.
Николас се беше запътил да излиза от стаята, но изпадна в тих ужас, когато чу думите на Саманта. Това звучеше като истински кошмар, от който съдейки по тона ѝ, нямаше измъкване.
- О, не... Няма да живея с теб. Достатъчно подозрение събуди у колегите ми, когато започна да фамилиарничиш с мен от първия ми ден... Казах ти, не искам да ме асоциират с теб, а разберат ли, че си ми леля...
- Какво толкова? Не е нищо невиждано.
- Нали те помолих нещо? Не искам всички други стажанти да си мислят, че са ме вкарали тук с връзки, ясно? Достатъчно ми е безмълвното им обвинение, задето съм „несправедливо“ умен. - направи гримаса и изсумтя умолително. Наистина не искаше една такава дреболия да му стъжнява толкова живота. Достатъчно скапано беше, че трябва да търпи леля си залепена за задника му през цялото време. Където и да отиде да асистира, тя все се показваше отвсякъде да съди работата и методите му. Знаеше, че е перфектционистка до мозъка на костите си, но това му идваше в повече.
- Не търпя възражения и не приемам „не“ за отговор! Довечера след партито с колегите да си си събрал багажа, ще те взема с колата в 12, ясно?!
- Не, чакай, моля, какво... Саманта! - викна тихо след нея, защото въпреки всичко не искаше да се разбира, че леля му е дошла да го търси тук... И таз добра! Започваше да мрази живота си...
***
Барът беше по-малко оживен, отколкото се очакваше в петък вечер. Напоследък нямаше особено интересни пациенти в болницата, нито при спешните обаждания... Странен и необичаен период на затишие навсякъде. А междувременно Ник напрано не го свърташе на едно място. Почти не можеше да си седне на задника, или по-скоро не искаше.
- Една бира... - поръча сухо на бармана, когато бе избутан нататък от двама колеги. Те обаче бързо се заговориха помежду си и го зарязаха върху високия стол. Ник поклати глава, въздъхна и се извърна обратно към бара.
- Нека е.. Лонг айлънд – каза отново на бармана, но го видя, че пак не помръдва. Размаха ръка пред лицето му, но и това изглежда не помогна, затова продължи да изброява различни напитки в очакване на реакция.
- Три шота текила! - извиси глас този път, но насреща му мъжът продължи да забърсва плота пред него и да гледа нанякъде с празен поглед. Не че бе толкова опитен доктор, но можеше да каже, че не е задаващ се инфаркт, а просто човек, който беше тук само телом, но не и духом.
Съмненията му бяха потвърдени.
Николас се усмихна несъзнателно чаровно на бармана, когато най-накрая получи вниманието му. Трябваше да си признае, че се посмя на негов гръб, поръчвайки половината му известни питиета, преди да го изкара от транса му.
-  Един.. Куба либре...моля. - поръча си вече сериозно, но не можа да прогони издайническата си усмивка от лицето си. Ако не беше сам недоспало кълбо от нерви, може би би бил добър самарянин и би попитал бедния човек какво го тревожи, но в момента не искаше нищо да го вълнува. Бе дошъл да се понапие и като нищо щеше да поръча половината меню след малко.
KoalaVolant


Последната промяна е направена от Nicolás M. на Сря Фев 15, 2023 3:26 am; мнението е било променяно общо 1 път

✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘


I can fix this

You're telling me it's just the way it works, but It's not over 'till it's over
Nicolás M.
Nicolás M.

Leo Брой мнения : 18
Join date : 04.12.2022
Age : 31

Върнете се в началото Go down

Anatomy of Hell. Empty Re: Anatomy of Hell.

Писане by Zaden Parker Нед Дек 04, 2022 7:15 pm

Не можеше да спре да мисли за нея.

Искаше му се да може да издърпа мисълта от мозъка си и да я запрати някъде надалеч. Беше глупаво, но бяха семейство. Човек не биваше да остава егоист, що се отнася до семейството, нали? Или май тогава се оказваме най-големите противни егоисти.

Зейдън искаше да си разбие главата с някоя бутилка, но реши да се въздържи от кръвопролития. Някой друг път може би.

Искаше му се просто нещата да бъдат различни. Каквото и да опитваше, просто не се получаваше. Не ставаше дума за това, че състоянието на Мелиса го натъжаваше. Дори и да си мислеше на моменти, че не му пукаше, в реалността не беше така. Определено се интересуваше. Иначе щеше ли да ходи всеки ден? Щеше ли да се чувства като парцал? Не, нямаше. На моменти се зараждаха симптомите на навика, но те бързо изчезваха в заетата част от деня. Когато трябваше да е фокусиран върху деня си, но виждаше нея. Красива жена е. С дълги черни коси. Очите й бяха най-веселите, които бе виждал. Сега косата й беше къса, а очите й бяха потъмнели от вечното съмнение и несигурност. Първият път, когато я видя така, не можа да я познае. Това не беше неговата жена. Може би трябваше да спре да мисли по този начин за нея. Мелиса вече не бе същата и нямаше връщане назад. Обичаше я безумно, но не тази, която виждаше понякога зад стените на болничното заведение. Това не беше "Тетрадката", а болезнената реалност, в която болестта унищожава всичко, което до този момент си градил. Зейдън не обичаше сегашната Мелиса. Чувстваше се единствено и само длъжен ... тя беше негова отговорност. Нямаше си дори семейство, което да се погрижи за нея. Но отказваше да мисли за нея по този начин. Беше прекалено поглъщащо ... противен начин да разбереш, че по всяко време можеш да се откъснеш от отговорността. Някой демон човъркаше в мозъка му сякаш ... неговият личен демон, който просто искаше да му изкрещи в лицето да си живее скапания живот и майната му на всичко, но не. Зейдън прогонваше мислите. Щеше да го мисли друг път. Или след малко, кой да знае?

- Какво? - объркано погледна момчето пред себе си Зейдън.

Можеше ли да е такова тъпо копеле?

- Куба либре.

- Идв ... а ей сега

- Остави на мен, Зейд, аз ще го направя - младото момиче се появи от нищото и погледна към Зейдън първо. - Шефът каза да си починеш ... - повдигна се на пръсти, защото и без това нищо не се чуваше и после се отдръпна.

Зейдън ококори очи, но не каза нищо повече. Шефът каза да си починеш е една стъпка по-напред към може да не идваш повече. Май трябваше да си пусне отпуск, макар че все си го пазеше за други дни. По-хубави. Не че идваха. Въздъхна. Обърна се и грабна бутилката водка, наля си, не мислеше да се изхвърля. Кейси го изгледа подозрително.

- Пиши ми го на отделна сметка - каза и остави чашата до съседното свободно място до младежа.

Измъкна се от бара и се настани срещу чашата  си.

- Наздраве! - каза, когато най-сетне явно на момчето му бяха изпълнили поръчката.

Оставаше и в работата си да се окаже толкова сакат, колкото и в живота и вече спокойно щеше се гръмне. За какво ще да чака втора покана?

✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘


PRISONER

Locked up, can't get you off my mind, off my mind. Oh-whoa, why
why can't you just let me go?

Zaden Parker
Zaden Parker

Брой мнения : 16
Join date : 04.12.2022

Върнете се в началото Go down

Anatomy of Hell. Empty Re: Anatomy of Hell.

Писане by Nicolás M. Нед Дек 04, 2022 7:16 pm

Cuba Libre...and something that will make me forget everything



Николас се замисли без да иска за човека, потънал в мисли допреди малко. Запита се просто така какво ли си имаше той на главата. Изглеждаше му достатъчно възрастен и улегнал, сигурно си имаше семейство и постоянни тревоги за тях. Замисли се какво ли беше да не съществуваш единствено за работата си и тя да е всичко, което си имаш в този живот. Нямаше много как да знае наистина... Не съжаляваше за нищо, но понякога изпитваше лека носталгия по бунтовническите си години, когато беше просто глупав уличен танцьор и си вършеше всякакви идиотщини без много да му мисли. Не че се бе дрогирал и станал част от мафиотска банда, но бе някак мечтателско да преследва концепцията за пълна „свобода“. Като повечето тийнейджъри, и Ник беше някакъв пълен инат, който се противеше срещу всяка неправда и глупаво правило, което обществото искаше да му наложи. Като това да има истинска работа, защото видиш ли уличните танци дори не бяха нещо реално, или особено легално. Състезанията се провеждаха в много тъмни задънени алеи, където и плъх не стъпваше, в разни съмнителни клубове, в евтини жилища, където живееха по петима думи в една стая и прочее... Но въпреки това това време носеше все щастливи спомени на Николас. Сам не можеше да си обясни защо, очевидно призванието му беше да спасява животи, беше повече от влюбен в тръпката... Но това не значеше, че е щастлив, едното нямаше много общо с другото. Тази негова страст не беше задължително здравословна. Като че ли никога не си падаше по здравословните връзки, уви.
Тъкмо отпи от коктейла си, без да сваля очи от присъединилия се към него барман, когато последния му проговори и той почти се задави с глътката си. Не му се беше случвало да зяпа някого без да осъзнава толкова дълго... Добре че този до него май не беше достатъчно адекват, за да забележи втренчения му поглед. Не успя да го свали от него, но поне го посмъкна надолу и го върна обратно върху отсрещния, когато прецени, че май да го гледа в очите беше най-доброто решение. Пък и имаше някак приятно тъжни очи. Имаше странен чар в точно тази тъга, която тъмнокосия виждаше там.
Вдигна чашата си и я чукна леко в тази на бармана, но май забрави да каже „наздраве“ на свой ред. Стори му се,че казва нещо друго, може би му се представи с името си. Гласът му звучеше далечно на самия него и не се слушаше особено какви ги приказва. Едва малко по-късно осъзна защо толкова концентрирано се беше втренчил в човека до себе си и бързо протегна ръка, но я спря във въздуха, сочейки му нещо. Прецени, че не е удачно да докосва непознатия, тъкмо си бе взел почивка.
- Имаш нещо в косата си... ето тук... - остави протегнатия си показалец да посочва, докато другия прокара пръсти през черните си кичури. Изражението на Ник се стегна и той сви устни, защото му се искаше едновременно да изписка и да се засмее като малко дете на неуместното страдание на пораснал човек.
- Боже, съжалявам... Май е било сметана... - прехапа устна с извинителен поглед, грабвайки салфетка от бара пред себе си. Извърна се отново към другия и този път си позволи да обере размазаната сметана от косата му, поне доколкото можа. Въпреки че ползва салфетка, малко остана по пръстите му и младежът се засмя неловко. Защо ли вечно само правеше нещата по-зле? Вървеше му само и единствено в работата и в нищо друго.
- Направих каквото можах. - усмихна се накриво, все още гузен, че изобщо бе повдигнал темата. Можеше да си стои с малкото топче сметана, което беше като копче в косите му, а сега кичурите му седяха леко слепени и изключително бляскави. Поне не беше нищо фатално, нали някои хора даже ползваха мляко и яйца в маските си...
Николас тъмно се върна към питието си и беше напът да повдигне някакъв по-нормален разговор, когато един от вече доста пийналите му колеги го потупа силно по рамото.
- Хей, Ник! Ще ни кажеш ли най-сетне тайната си?! - каза досадника Кевин и Ник се извърна само за да срещне противната му ехидна усмивка. Определено не беше трезвен.
- Не знам за каква тайна говориш.. - отвърна му напълно искрено.
- Охо, на важен ли се правиш пак...Всички забелязахме как Саманта те следва навсякъде! Как я накара да ти обръща токова внимание, я кажи! - думите му накараха Николас да издиша шумно и да подбели очи, обръщайки гръб на Кевин. Не, това нямаше как да му се случва... Никой не искаше да му даде почивка от глупостите. Нямаше намерението да се занимава с тях.
- Хей, трябва да ни кажеш!
- По-рано я видях да отива към стажантската стая! - провикна се Мелани неуместно клюкарски с пиперлив тембър. Николас направо се хвана да главата...
- Охоооо, Ник! Чукаш ли я!?!
... Сега му се искаше да влезе някой терорист и да го застреля право в черепа.
- Не ви влиза в работата! - обърна се към всички и не се сдържа да им повиши тон. Беше обаче много повече засрамен и му беше досадяло всичко това, но нямаше енергията и да им се ядосва наистина... Просто защо не искаха да оставят това, а само задълбаваха още повече?!
- Чухте ли, хора?! „Не ни влизало в работата“! Смея да кажа, че ни влиза и още как...И ние искаме парченце от пая! - изсмя се Кевин и се спогледа с другите, с които си закимаха във взаимно съгласие.
Николас на свой ред поклати глава, сякаш се предава и върна вниманието си върху бармана в почивка.
- О, не знаех, че имаш компания! - глупакът не се отказа и се подпря на рамото на Ник.
- Да, точно така... Имам компания, това е...приятел...Зейдън! - силно се надяваше ужасната напаст зад него да се изпари след това, но и туй не го отказа.
-Аз съм Кевин, колегата на този секс бог тук. - намигна и си допи бирата, сетен потупа отново рамото на Николас, който отново въздъхна с досада. - Хей, я кажи как е Саманта в леглото...Някой-друг съвет какво ѝ харесва..? - зашепна му до ухото на колегата си.
- Разкарай се, преди да пипна отит! - отсече го отново и опита да го избута от себе си. Мразеше да му навлизат такива индивиди в личното пространство. Не беше кой знае какъв върл защитник на въпросното си лично пространство, но не и когато се държаха толкова инфантилно. Наистина му омръзна и всичката вина за това беше на леля му. Защо не можа да уважи молбата му и да го остави на мира да си върши работата?! Какво им ставаше на всички?!
KoalaVolant

✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘


I can fix this

You're telling me it's just the way it works, but It's not over 'till it's over
Nicolás M.
Nicolás M.

Leo Брой мнения : 18
Join date : 04.12.2022
Age : 31

Върнете се в началото Go down

Anatomy of Hell. Empty Re: Anatomy of Hell.

Писане by Zaden Parker Нед Дек 04, 2022 7:17 pm

- Благодаря - изръси, когато момчето пред него му зачисти косата, която сам си беше размазал, явно.

Не можеше да му пука по-малко. Не беше сигурен дори как изглеждаше в този момент, сигурно като парцал. За разлика от другия, Зейдън изобщо не мислеше да продължава, какъвто и да е било разговор. Искаше да си изпие водката и просто да си ходи. Сигналите, които външния свят му пращаше, почти не ги усещаше. Не и докато ярките фигури не се появиха на метър разстояние.

Зейдън се почувства прогресивно остаряващ, докато наблюдаваше какво се случваше пред очите му. Мигаше просто на парцали и за пет секунди се замисли за предишното си Аз, което нямаше нищо общо с този стар човек, в който се бе самопревърнал. Беше само на 40, имаше още толкова много живот пред себе си, а сякаш някой му го беше отнел преждевременно. Помнеше преди как отговаряше на такива провокации. Помнеше дори, че с Лиса често се караха, защото Зейдън все си създаваше проблеми. За него това беше нещо нормално, а сега сякаш искаше да избяга от проблемите. Загубата на Мелиса беше му объркало цялото функциониране. В предишния живот би фраснал този, който тормозеше непознатия му събеседник. Но вместо това сега просто въздъхна уморено. Животът си вървеше само не и той. Слушаше разговора и просто не вдяваше кому беше нужно. Дори не си направи труда да анализира, просто искаше да се прибере и да спи, докато животът му не се оправи.

КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ!?

Братле, определено не си добре ... сигурен ли си, че жена ти е единствената, която има нужда от помощ!?

Отпи още една глътка от водката и чак сега осъзна, че беше последната. Сега се сети, че трябваше и да си викне такси, пък беше дошъл с колата до работа. Просто искаше да има възможността да се върне по-бързо ... нямаше просто думи за себе си. Само погледна към този Кевин, когато си чу името. Всичко му беше ясно. Работеше в този бар от вече толкова време, че вече долавяше всякакви звукове дори музиката да бе прекалено силна понякога.

- Мисля, че си се объркал ...Картър - умишлено сбърка чуждото име.

Остави чашата на плота и се изправи. Мозъкът му просто опитваше да го накара нещо да направи.

- Нали така, Ник - беше чул все пак чуждото име и успя да го запомни. - Не е като да не ти стигам - повдигна вежди, когато момчето се завъртя в неговата посока.

Кой да знае дали да замажеш една история с друга е добра идея. Всъщност, не, не беше добра идея. Изправи се от мястото си и хвана ръката на Николас, като го придърпа към себе си, отървавайки го от хищниците. Може би просто щеше да е по-лесно, ако бе размазал нечия физиономия, но беше вече късно за тая работа.

- Сега, ако ни извиниш ... - погледна към Кевин, но после обърна погледа си към Николас. - Ела да танцуваме.

✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘


PRISONER

Locked up, can't get you off my mind, off my mind. Oh-whoa, why
why can't you just let me go?

Zaden Parker
Zaden Parker

Брой мнения : 16
Join date : 04.12.2022

Върнете се в началото Go down

Anatomy of Hell. Empty Re: Anatomy of Hell.

Писане by Nicolás M. Нед Дек 04, 2022 7:17 pm

Cuba Libre...and something that will make me forget everything



Още не беше дошъл в проклетия бар и вече му идеше да се прибира. Само дето „прибира“ значеше, че Николас трябваше да се пренесе в дома на леля си Саманта, което далеч не му беше желана опция. Той, пораснал човек на 27, с работа и достатъчно спестявания да си има свое жилище, някак си не усещаше, че има някакъв голям избор в живота си.... Беше стигнал дотук как точно? От собствения си инат и глупост, какво друго!
Не беше готов. Просто не беше готов да се изнесе официално, защото наемеше ли си ново жилище, трябваше да положи някакво „ново начало“, а не го усещаше. Просто такова нямаше. Дните му се повтаряха, а той прескачаше от работа на работа само и само да си държи мислите окупирани единствено с това. Може би не бягаше само от чувства, които не си и бе позволил наистина да излее от себе си. Може би бягаше то друго, по-плашещо усещане. Имаше нуждата да е полезен някому прекалено много, имаше нуждата да вижда, че има смисъл... Не можеше да се спре, просто си беше такъв. Нищо че това сигурно щеше да го убие, или по-лошо.
В момента едничкото му съкровено желание бе всички да се изпарят и да го оставят на мира. Николас не беше интроверт, но за първи път в живота си не искаше никого около себе си. Всеки опитваше да се бърка повече от нужното в личните му неща, сякаш имаше кой знае колко останали такива... Ако не искаше да се върне в стария си апартамент, просто щеше да го остави на онзи музикант! О, чакай... Вярно, че си бе измислил историята, за да разкара Саманта от главата си. Само дето тя бе по-лепкава и от паразитчетата, които много хора си отглеждаха в неведение. Наистина нямаше да се откаже, докато не го завлече в дома си. Николас усещаше накъде отиват нещата... щеше да се сдобие и с четвърта работа, тази на детегледачка.
Бе направо принуден да избира между това да тръгне на обиколки за нов апартамент в 3 през нощта, или да се примири и остане при леля си. Нито една от опциите не му се нравеше, ама никак. Той си беше човек, който обичаше да оставя нещата да се случват по-естествено... Затова дори и не се усети кога просто остана да спи в крилото на стажантите, което бе предвиденото само за кратки дремки в натоварени смени. Стаичката беше малка, но на Ник му допадаше стерилния аромат там. Нямаше спомени, които да долитат в съзнанието му и да го будят нощем. Нямаше снимки, окачени по стените. Нямаше хиляди подарени жестове. Ник можеше да изхвърли или изгори всички материални вещи на  Алекс от апартамента си, знаеше това. Но просто нямаше смисъл. Повечето неща не бяха нещо, което магически ей така щеше да се изпари от там. Мястото беше неспасяемо. Младежът никога не бе предполагал, че раздяла след дългосрочна връзка нямаше да му понесе много добре... Понякога се питаше дали въобще беше обичал, или беше някаква чисто човешка нужда, изградения навик, причината да виждаш този човек наоколо, да го държиш наблизо заради подкрепата, приятните топли прегръдки на дивана, страстните ласки, и въобще всичко, каращо те да се чувстваш желан от някого. Колкото повече мислеше по въпроса, толкова по-зле ставаше. Ето затова Ник официално се бе превърнал в заклет работохолик. За да не мисли...за тези неща. Работата му изискваше пълен фокус и това бе единственото му спасение.
Не можеше да каже, че има такова в момента. Всичко стана дяволски бързо, но все още усещаше ръката, която бе хванала неговата. Премигна няколко пъти, защото не знаеше иска ли да реагира някак на ставащото. Сигурно трябваше?
Едва накрая зацепи какво му беше щукнало на Зейдън.... Преглътна тежко, когато погледите им се засякоха. По дяволите, защо?! Не беше казвал на никой от недораслите си колеги, че е гей. Така си беше преценил, не защото искаше да крие кой е. Не му пукаше, в този век нямаше да го заколят за това, просто му се искаше да се отдели напълно от личния си живот. Особено с тези маймуни около него, някак си не усети, че ще си станат дружки, че да си прави труда да им се обяснява какъв е. Бе прекалено изморително да излизаш от гардероба отново и отново и...така до безкрай, защото всеки нов човек изискваше това. Много им здраве!
Знаеше, че барманът навярно имаше само доброто намерение да го избави от нежеланите натрапници, но планът му не му помогна особено...поне не в първия момент. Въпреки това бе единственото, с което Николас разполагаше, затова не се дръпна, както и не отдели поглед от този на Зейдън. Без дори да погледне към бара, просто се протегна и награби питието си, за да го изпие на екс. Писна му от всичко и всички...и да, защо не? Щеше да танцува...ама наистина. Плъзна празната чаша обратно на бара и даде знак на Зейдън да го поведе към дансинга.
Кевин за миг си беше изгубил речника и показа неминуемо отвращението си като един хомофоб, какъвто си беше, но докато двамата се отдалечаваха, успя да си върне досадната подигравателна усмивка.
- Не е ли малко стар за теб? По татенца ли си падаш?!  - провикна се от бара, но за свое нещастие бе останал отразен само от гвардията си „мажоретки“, които бяха не по-малко пияни от него.
- Ще повярваш ли, че преди осем години бях напът да танцувам в „Авликейн търси талант“, а сега съм в стажантска програма с онези идиоти... - изпелтечи и се засмя сам на себе си, вече леко замаян от внезапното раздвижване на алкохола в кръвта му. - Приготви се! Ще ти покажа някои опасни стъпки... - преметна една ръка през широкото рамо на бармана и му се усмихна многозначително. Дори не беше пиян, по-скоро опиянен от факта колко бързо забрави за всичките дразнители в живота си, защото окончателно реши да се забавлява.
Танците му пробудиха у него онази закърняла страст, която все още притежаваше. Тя си гореше в него, но под различна форма сега...и все пак... беше я забравил. Но младата му кръв бе достатъчно добра в това да му припомня разни неща. Въпреки че не бе танцувал от много дълго време, сега сякаш притежаваше музиката. Няколко захласнати по танците девойки се бяха отдръпнали, за да наблюдават и периодично му пробутваха безплатни питиета, които Ник без колебание изпиваше на екс, без почти да прекъсва заниманието си. Беше сигурно, че е напът да се самозабрави, защото даже не знаеше вее колко изпи, или колко песни бяха минали. Нищо, че навярно бяха само 3-4.
- Хей, хей...Зейд.. - сграбчи чуждата блуза и придърпа мъжа обратно към себе си – Къде тръгна? Не сме приключили! - каза като някое детенце, което искаше и пастичка към детското меню, но родителите му опитваха да го отведат вкъщи. Навярно горкия човек искаше просто да си вземе почивка, но Ник не искаше да танцува сам тази нощ. - Къде ти е якето? - попита с все същата си очарователна неадекватност, сетне сне поглед към земята, където се намираше якето на Зейдън. Дори не си спомняше, че сам му го свали по едно време...Но пък беше секси да го направи.. като част от танца! Поне разбра, че на гледащите им се хареса, тълпата подсвиркваше като навидяла.  
KoalaVolant

✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘


I can fix this

You're telling me it's just the way it works, but It's not over 'till it's over
Nicolás M.
Nicolás M.

Leo Брой мнения : 18
Join date : 04.12.2022
Age : 31

Върнете се в началото Go down

Anatomy of Hell. Empty Re: Anatomy of Hell.

Писане by Zaden Parker Пон Яну 30, 2023 11:05 pm

Зейдън отдавна вече беше приключил с детските игрички. Разбира се, това, което в момента беше направил, много приличаше на една такава, но целта не беше такава. Тя беше само една единствена и мъжът ясно я беше показал. Или поне така си мислеше. Макар че малко по-късно се замисли дали идеята в действителност беше добра, но просто не виждаше друго решение на належащия проблем, който дори не му влизаше в работата. Навярно вече беше толкова отчаян от чуждата да се почувства полезен за някого, че се беше хвърлил във води, които далеч не му бяха познати.

- Така ли? Звучи наистина невероятно, но ето откъде може и да си ми познат ... - отвърна на чуждите думи преди пък чуждите движения да го пометат в едни също други и непознати води.

За миг си спомни късните вечери, в които Мелиса го молеше пак и пак да гледат "Авликейн търси талант", сякаш беше единственото телевизионно шоу, което ставаше за нещо. Той, от своя страна, намираше гледането на телевизия за безумно и само гледаше конкретни новини, които го интересуваха по телефона. Предпочиташе да чете. Харесваше му повече как образите го караха да мисли. Работата винаги бе вземала много от времето му, но все пак намираше такова за важните неща.

Едно важно нещо се изплъзваше между пръстите му ...

Мразеше се дори за дето си бе помислил, че заслужава да се почувства като човек в този миг ... знаеше какво щеше да му каже Лиса, но неговият мозък не функционираше така. Все още беше напълно в реда на нещата, дори не подозираше какво му готвеше съдбата - и може би така беше перфектно. Иначе нямаше да може да се наслади и на частица от текущия момент.

Зейдън далеч не можеше да танцува, затова всяко движение му се струваше като прекалено екстремно, но някак предразполагащият му партньор правеше нещата далеч по-лесни. За миг се замисли дали и животът му не можеше да се опрости толкова, колкото беше на времето. Когато беше по-млад, беше по-различно. Сега трябваше да мисли за толкова много неща ... не че младите не мислеха, но имаха далеч повече енергия за това. Както и да правят поредица от глупости, за които нямаше нужда да мислят. Носталгията го удари за момент и го принуди да визуализира в главата си презастарялата версия на себе си.

Зейдън се беше нагледал на какво ли не, затова беше успял умело да отмъкне няколко от питиетата, които иначе щяха да преминат през чуждите ръце. Иначе навярно положението щеше да стане далеч по-лошо. Нямаше нищо против, но беше свикнал да внимава за толкова много неща, че направо не можеше да се понася. Най-безрасъдното нещо, което беше направил последните месеци, включваше да си отмъкне компанията на Николас през целия бар, където достатъчно голям процент знаеха за състоянието на жена му. Можеше и да е по-дискретен в опита си да спаси някого, но вече беше късно за това.

Нямаше друга разумна мисъл освен искреното му желание да изведе момчето от това място преди да си е докарало алкохолно натравяне. Сякаш сам не знаеше как мешаха алкохолите. Беше част от работата. Не можеше да се гордее с нея, но пък я и харесваше прекалено много. Беше му забавно и затова не беше сменил професията все още.

Зейдън успя да грабне якето си, видимо задъхан от чуждата енергичност. Преживяването му беше прекалено особено и различно, за да определи как се чувстваше в момента, но му харесваше. Имаше особен чар, който не можеше да отрече. Струваше му се дори, че не беше правил нищо по-простичко през живота си, а обиграните движения на Николас определено не можеха да се нарекат наистина простички.

- О, не, мисля, че приключихме! - каза и подхвана Николас през кръста преди да се е засилил и олюлял някъде другаде.

Не взе за нужно да иска разрешение, защото нямаше да го получи - знаеше и на свой гръб как точно работи. Затова успя да си проправи път към многото хора наоколо, които се бяха насъбрали да ги гледат. Сигурно по-скоро Николас, отколкото Зейдън, но в момента това не представляваше проблем за мъжа. Беше си намерил друг. Който изглеждаше доста очарователен, смееше да твърди.

✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘


PRISONER

Locked up, can't get you off my mind, off my mind. Oh-whoa, why
why can't you just let me go?

Zaden Parker
Zaden Parker

Брой мнения : 16
Join date : 04.12.2022

Върнете се в началото Go down

Anatomy of Hell. Empty Re: Anatomy of Hell.

Писане by Nicolás M. Вто Яну 31, 2023 8:51 am

Николас вече бе официално пиян и го осъзна в мига, в който залитна няколко пъти, малко преди нечии ръце да му дадат очевидно нужната опора. Решението на младежа да се самозабрави навярно бе най-нездравословното му такова, дори предвид лишението от добър сън, което си причиняваше в напълно трезво състояние в последните седмици. Навярно фактът, че не се беше наспивал като бял човек толкова дълго време, бе повлиял и на алкохолната му толерантност. Зейдън все пак му бе направил голяма услуга, скривайки повечето питиета от ръцете му. В противен случай досега щеше да получи алкохолно натравяне и да доведе организма си до краен шок, който щеше да му коства живота. Беше го виждал безброй пъти. Алкохолната интоксикация бе най-често срещаната диагноза на пациентите, приемани от спешна помощ.
- Чакай, аз съм във вихъра си! - запротестира в типична за един пият човек неадекваност, защото в момента беше лесно да игнорира реалността около себе си, освен онова, което му беше угодно. Сладкото бягство му се беше усладило дори повече от очакваното, че когато опита да отблъсне Зейдън от себе си и се извърна назад, дансинга блещукаше с несъществуващо ярки светлини и сякаш го зовеше да се върне обратно и да танцува да пълно изтощение. Докато тялото му съвсем не го предаде, искаше да танцува и да остави съзнанието си изпълнено единствено със силната музика и покачващите адреналина писъци на непознатата тълпа. Дори не осъзнаваше, че вече повечето хора го гледаха с искрено съжаление, защото беше очевидна жалка картинка. Не можеше да ходи в права линия и това бе повлияло на последните му танцови стъпки, преди Зейдън да реши, че е време да го изведе от бара.
- Какво, по дяволите, човек! Не ме ли... - намръщи се в недоумение защо другия отказа да го остави да се върне обратно на дансинга, но в това си състояние не бе способен да стори нищо особено.
- Как така си по-силен от мен?! - ново недоумение последва още преди а си довърши предното изречение. Всичко в мислите му протичаше по едно и също време. Николас стисна бицепса на Зейдън, все още опитващ се да разбере как така този далеч по-възрастен мъж имаше толкова сила... Не му се беше видял в по-добро състояние от самия него, но не вземаше под внимание факта, че поне барманът знаеше повече за алкохола, който продава и знаеше как да остане достатъчно трезвен.
В момента младежът очевидно бе далеч от самоосъзнаването, защото дори не отчиташе рисковете, които Зейдън поемаше в този миг заради него..един пълен непознат. Като това да плати за такси и в замяна да се върне с оповръщани дрехи у дома. Но хей, поне на планетата Земя бяха останали добри самаряни. И ако това не беше знак, че човечеството не е съвсем загубено...
- Николас! - на вратата на бара ги посрещна не кой да е, а Саманта в цялата си гневна прелест. - Чакам те в колата от час! Нали бях ясна... Чакай, пиян ли си?! - очите ѝ се разшириха, когато фокусира и претегли с поглед всички детайли пред себе си.
- Не ставай смешна... Защо да съм пиян?! Познаваш ме, не се напивам, не, не, не .... - протегна ръка и размаха показалец в лицето на леля си. Тя го посрещна с дланта си, защото малко ѝ трябваше да му зашлеви истински шамар.
- За бога, Николас! Какво ти става?! Не мога да повярвам.. - поклати глава, прокарвайки пръсти през косата си. - Влизай в колата!
- За сетен път – няма да живея с теб! Аз съм голям човек! Как беше думата... Самостоятелен! Точно така! - възгордя се, че намери думата, която търсеше, въпреки че в момента виждаше леля си двойно. Това вече беше като сценарий за филм на ужасите. И едно копия от нея бе достатъчно ужасяващо, всъщност.
- Аха, затова не можеш дори да си стоиш сам на краката. - изскърца през зъби Саманта и погледна извинително към Зейдън. - Извинявам се от негово име, кълна се, че не му е в стила да се напива така.
- Хей! Да не си ми адвокат, недей говориш вместо мен! - хлъцна тъмнокосия и постави ръка през устата си. - Той е с мен, така че няма нужда да ме караш никъде.
- Не ми се прави на умен в това състояние, момче! Разпознах го, това е барманът на заведението, човекът сигурно си има работа, достатъчно е, че те е извел навън! - изцъка му със зъби и отново върна поглед върху Зейдън – Благодаря за помощта, ще го поема оттук.
- Не, не, не. Ще си викна такси да ме откара в някой хотел. - бръкна в джоба и затърси телефона си. Наистина не му се тръгваше със Саманта, колкото и добри намерения да имаше тя. Естествено, че като единствения му роднина, не искаше да го оставя сам в такова състояние, но в момента не му беше до това. Не искаше да вижда познати лица, или да се обяснява някому.
- Престани да се инатиш като малко дете! Хайде, качвай се в колата. Веднага! - отсече леля му и грабна телефона от ръцете му. Николас зяпна в потрес и замига на парцали. Как беше възможно да се отърве за малко от тази напаст?

✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘


I can fix this

You're telling me it's just the way it works, but It's not over 'till it's over
Nicolás M.
Nicolás M.

Leo Брой мнения : 18
Join date : 04.12.2022
Age : 31

Върнете се в началото Go down

Anatomy of Hell. Empty Re: Anatomy of Hell.

Писане by Zaden Parker Пет Фев 03, 2023 9:14 pm

Зейдън трябваше да се благодари, че се бе запазил трезв. Дните недоспиване и константни проблеми и без това му взимаха адекватността. Трябваше да се замисли по въпроса, ако искаше да остане изобщо с работата, която му се харесваше. Иначе просто щеше да работи нещо. Мозъкът му почти беше изключил, че му е нужно да мисли. Ако Николас не беше залитнал съмнително опасно преди няколко секунди, пак щеше да се загуби в излишни разсъждения. Ето затова може би трябваше да си пийне малко повече ...

Само не знаеше, че ще стане свидетел на роднинска сага, която ще го събуди още на мига. В текущия случай просто мигаше на парцали. Не му беше мястото тук нито в този момент, дори не беше сигурен какво точно се очакваше да направи. Реално, не познаваше момчето. Не можеше да се каже, че нямаше проблеми и не беше битов алкохолик - макар че много от тях се познаваха. Може би си имаше някакви проблеми, но изглеждаше достатъчно голям, за да се оправя и сам с тях?

Само да нямаше досадни роднини или познати ...

Би казал, че нямаше по-малко досадно нещо! Хората често не знаеха значението на думата не. А и може би хлапето не беше толкова безразсъдно, колкото го представяха?

Замисли се за миг, но не чак толкова, защото нямаше време.

- Защо просто най-сетне не й кажеш, че ще живееш при мен? - на Зейдън далеч не му беше мястото да се обажда, но след като получи възможността ...

Спорен беше въпросът дали наистина поставяше нещата по този начин, но очевидно някой имаше нужда от спасение, а не можеше да си го вземе, докато завалваше думите дори и да не знаеше за това.

- Николас ми е съквартирант - побърза да уточни, без да усложнява нещата. - Аз ще се погрижа да се прибере жив ... - повдигна вежди учудващо. - Не Ви ли е казал? - попита с видно недоумение, сякаш наистина беше учуден. - Днес се опитахме да пием за това и някой в действителност пи ...

✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘


PRISONER

Locked up, can't get you off my mind, off my mind. Oh-whoa, why
why can't you just let me go?

Zaden Parker
Zaden Parker

Брой мнения : 16
Join date : 04.12.2022

Върнете се в началото Go down

Anatomy of Hell. Empty Re: Anatomy of Hell.

Писане by Nicolás M. Съб Фев 04, 2023 5:02 am

Николас беше готов да побегне с пълна газ от леля си и в нетрезвата му мисъл вече се кроеше някакъв нелеп план за паркур по покривите на сгради, което нямаше да доведе до нищо добро, когато чу гласа на Зейдън.
Въпреки че мъжът се бе отдръпнал леко, навярно стреснат от семейния спор, младежът все още усещаше, че чуждата длан го подпираше всеки път, в който щеше да загуби равновесие. Нямаше как да не почувства чуждите пръсти на рамото или около кръста си, които изненадващо бързо успяваха да преодолеят гравитацията, която упорито теглеше тялото му към паважа. В едно солидно кътче от съзнанието на Ник, течеше мисълта за абсолютната сила, криеща се в чуждите ръце и всичко, на което бяха способна те... Странстващата мисъл навярно беше странна, но не й отделяше никакво осмисляне, просто я остави да бъде. Продължи да се изумява на чуждата физика, а дори не бе успял да види другия съблечен. Обратно в бара едва му бе свалил якето, но като изцяло забеляза, че Зейдън май не беше то типа, който му отпуска края дори в компанията на алкохол и висока музика.
- Така ли...? - леля му присви очи, но му отне известно време да я фокусира, както и да осмисли смяната в настроенията. Сега отсреща го гледаше любопитна жена, която силно се съмняваше в истинността на думите им. - Не, не ми е споменавал нищо за това. Ник?
- Аааа...Да, да, добре де...Вярно е. - сви рамене и опита да прибере ръце някъде, където няма да извадят нечие око, но не им намери удобно място и продължи да замахва наляво-надясно, докато си подрежда мисълта. По дяволите, не беше лесна задача да говориш пиян.
Единственото, което искаше сега, ако трябваше да бъде честен, бе това да се излегне на леглото в някоя евтина хотелска стая и да мастурбира, докато не припадне от екстремна нужда от сън. Не му се занимаваше с никакви хора.
Работеше с хора ден и нощ. Обичаше да помага на хората, но не и да му се месят в живота. Искаше поне там решенията да бъдат изцяло негови. Щом не се чувстваше готов да продължи напред и да започне на чисто, значи не беше готов! Имаше нужда да остави душата си да се излекува, а леля му не можеше да го разбере и да го остави на мира!
- Аз и Зейд... определено се познаваме отпреди да дойда в бара му! Споменах му за това, че си търся жилище и така нататък.. - каза с пияна увереност, без да осъзнае колко съмнително звучаха думите му в този ред. Закима с глава и се опря на рамото на бармана. - Не съм ти казвал, защото знаеш колко „обичам“ да обсъждам личния си живот с теб. - последното поне прозвуча точно в негов си стил и иронията не се понрави на леля му, но поне я разсея от повечето съмнения.
Саманта въздъхна и си върна по-нормалното изражение, изкарвайки ключовете за колата си.
- Добре. Тогава ще ви закарам до жилището му. - каза и се извърна да отвори колата си. - Хайде. Багажът ти е отзад в колата ми, събрах всичките ти вещи от болницата, тъкмо ще можеш да се нанесеш директно при...новия си съквартирант. - тя се усмихна, сякаш щеше да ги хване в лъжа, въпреки че беше напълно склонна да повярва в думите на Зейдън.
Уверената физиономия на Ник помръкна и му се прииска да повърне още тук, само при мисълта да се кажи в този мини ван с бебешка седалка отзад... Проклятие!
Беше успял някак си да замеси в семейните си глупости един напълно непознат човек, а отгоре на това трябваше да продължат с фарса, само и само да се отърват от Саманта.
- На...Не..Няма нужда...
- Как да няма?! И двамата сте пили, така че аз ще ви закарам.
- Тъмкмо щях да ни викна такси до апартамента му.
- Не ставай смешен! Нали и без това съм тук. Хайде, качвайте се! - подкани ги без да търпи повече възражение, както бе типично в неин стил, докато се настаняваше на шофьорското място.
Николас въздъхна тежко и си удари лека плесница по едната буза, за да се съвземе малко. Вече нощният бриз не му стигаше. Не искаше цялата преструвка да отиде по дяволите, след като Зейдън така се беше постарал да го измъкне от нетърсеното вмешателство на леля му.
Странно. Не беше търсил помощта му, но сякаш си идваше свише. Мисълта за това го накара да изпита странно задоволство, сякаш беше секси мадама, чийто чар я бе отървал от всички глоби за неправилно паркиране. Нищо, че помощта на Зейдън определено не беше породена от чара на някакъв напил се младеж, а по-скоро неговата си собствена добра воля.
- Какъв е адреса ти? - попита Саманта и погледна Зейдън в огледалото в колата. Той й даде адресът си и тя потегли.
Имаше ли дори нужда да се чувства така неловко в момента? Наистина му беше ужасно гузно, че завлече горкия човек в собствената си каша. Нищо, че вината си беше на Зейдън, като че сам си просеше да бъде въвлечен. Така или иначе вече беше излъгал, нямаха друг избор, освен да удържат фронта, докато Саманта не си тръгне от картинката.
Николас погледна скришно извинително Зейдън, когато погледите им се засякоха и бързо затвори очи, притривайки челото си. Вече му се гадеше то проклетите завои, но имаше познаваше достатъчно добре тялото си, за да знае, че няма да се изповръща в колата на леля си... Просто му се искаше да го направи.
Съсредоточи се върху мисълта, че просто ще си викне такси от адреса на Зейдън и ще си вземе стая в някой хотел за вечерта. Предпочиташе да продължи така. Да живее ден за ден, без да мисли за бъдещето. Не беше готов да мисли върху нищо голямо сега.
Отпусна глава на седалката и си припомни колко се беше забавлявал тази вечер... Дори не осъзнаваше каква нужда беше имал от това. Адреналинът от танците все още пареше във вените му с приятната остатъчна омая от светлините на дансинга. Толкова ли много искаше? Да му отпусне края за една вечер...поне една. Животът бе такъв инат, че отказваше да му даде почивка дори за един ден.
- Ще извиняваш да настояването ми, но ти си семейство, Ник! Разбира се, че ми пука за теб, особено, след като никога не съм те виждала да се докарваш до подобно състояние! - леля му му приказваше разни дълбоки неща, макар да си гледаше пътя. - Нали знаеш, че ако имаш нужда, винаги можеш да поговориш с мен? Ник? Николас?
Тя се извърна за секунда, за да открие племенника си задрямал върху рамото на Зейдън.

✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘


I can fix this

You're telling me it's just the way it works, but It's not over 'till it's over
Nicolás M.
Nicolás M.

Leo Брой мнения : 18
Join date : 04.12.2022
Age : 31

Върнете се в началото Go down

Anatomy of Hell. Empty Re: Anatomy of Hell.

Писане by Zaden Parker Вто Фев 14, 2023 9:14 pm

Зейдън гледаше разсеяно през прозореца на автомобила. Не се беше намесвал повече - без друго вече беше казал достатъчно притеснителни неща. Зейдън единствено беше повдигнал рамена, когато жената се обърна към тях и видя, че никой не я слушаше.

Пътуването не продължи повече от двадесет минути спрямо указанията на мъжа, но беше достатъчно дълго. Когато спряха пред дома на Зейдън, Саманта го изгледа подозрително. Мъжът първоначално не знаеше на какво се дължеше това, но тя сама му каза след малко:

- Ти не живееше ли в апартамент?

Съмнителното изражение беше почти способно да накара мъж да извърти очи, но се въздържа. Само въздъхна преди да отговори:

- Не, живея в къща - уточни, когато двигателя угасна. - Аз лично често бъркам и двете, не ти ли се е случвало? - изпитателния поглед го накара да отговори съвсем друга дивотия.

Чувстваше се като дете, което беше хванато в крачка и не искаше да си признае очевидното.

- Добре ... - отвърна тя и Зейдън най-сетне се размърда.

Успя да се измъкне и след като не можа да събуди Николас, успя да го вземе на ръцете си. Ако беше по-тежък мисията щеше да се окаже невъзможна.

- Доскоро, Саманта!

- Довиждане, Зейдън, грижи се за него ...

Но аз не съм бавачка ... замисли се и си спомни в каква ситуация се намираше и иначе.

Понесе момчето и бързо откри ключовете си, винаги ги държеше в най-удобния джоб, защото мразеше да търси. Кучето му надуши чуждо присъствие и без малко щеше да залае. Зейдън бутна внимателно вратата и тя само малко изскърца.

- Тихо, Лари! - животинката изпълни командата с леко колебание и седна на земята настрани, докато наблюдаваше с погледа си собственика си.

Сигурно и ти се питаш какво ме прихваща ...

Постави момчето да легне на леглото в гостната и го зави преди да излезе. Беше съвсем забравил какво е да има втори човек в дома му.

Въздъхна пак и излезе. Имаше нужда от истинска почивка, която така или иначе нямаше да има ...

~~~

- Трябва да спреш да влизаш в чуждите стаи - рече за пореден път на кучето, което прекалено добре знаеше как да скочи, за да си отвори вратата.

Животното изскимтя и се качи на стола.

- Мелиса ще ни убие и двама ни заради тези нови навици ... - животното излая звучно. - Ей! Тихо ... нали се разбрахме нещо ...

Пухкавата главица се опря на масата. Животното следеше всяко движение на Зейдън и чакаше кротко да си получи парчето месо, което в случая се оказваше шунка ...

В момента нямаше какво друго да предложи освен едни елементарни сандвичи.

✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘


PRISONER

Locked up, can't get you off my mind, off my mind. Oh-whoa, why
why can't you just let me go?

Zaden Parker
Zaden Parker

Брой мнения : 16
Join date : 04.12.2022

Върнете се в началото Go down

Anatomy of Hell. Empty Re: Anatomy of Hell.

Писане by Nicolás M. Сря Фев 15, 2023 4:47 am

Николас беше успял да откърти толкова дълбоко, че ако не беше карамеления цвят на все още гладката му кожа, можеха спокойно да го сбъркат с труп. Навярно такъв на някой пиян бездомник. Дрехите му бяха пропили потта му от снощната дивотия и сигурно смърдеше ужасно.
На самия младеж обаче не му пукаше за окаяното му състояние. Всъщност нямаше как да му пука за нищо, защото за първи път от много време, се бе оставил на лукса да се наспи като хората. Толкова дълго вече не си даваше почивка, или повече от три-часов сън, че сега цялата умора го бе отвлякла за едно почти безспирно пътешествие. Последната спирка несъмнено щеше да е залата на срама.
Би се благодарил, ако не си спомни нищо от предната вечер, но проклетата му слонска памет нямаше как да му позволи едно такова сладко избавление. Николас щеше да си спомни всичко... Дори в дълбоките му сънища се прокрадваха моменти от лудите му танци и отдавна забравеното разюздено и безразсъдно поведение, което имаше в тийнейджърските си години.
Беше се напил достатъчно, за да направи много повече непоправими глупости, но за негово щастие, умората го застигна и повали много преди това, още в колата на Саманта.
В дълбините на съзнанието му не спираше да се прокрадва и образа на онзи барман, който поради незнайни все още причини, се беше замесил в кашите му. Младият мъж не можеше да си го обясни, но... не можеше да отрече, че поне се беше забавлявал благодарение на намесата му още в самото начало. Бе успял най-накрая да си вземе почивка от мислите за бившия си. Беше толкова нелепо... че сякаш нямаше къде да избяга. Спомените не му даваха мира, караха го да иска повече информация, по-ясно обяснение за всичко...  На моменти му се искаше да опита да си върне Алекс, да опита да оправи нещата... Чувстваше се като пълен глупак, че не можеше просто да продължи напред, както му казваха всички. Беше толкова лесно на думи...
Нечии устни мълвяха името му. Чу го поне пет пъти, докато накрая не измърмори нещо от рода на „разкарай се“ и не се зави през глава. Очевидно организмът му не просто го бе превърнал в задник, но и отказваше да се събуди, дори след всички знаци от съдбата, че му е време.
Нещо тупна много шумно на леглото до него и започна да рови в завивките му. Дали някой опита да го спре или не, беше без значение. Природната стихия по-късно се оказа кучето на Зейддън, което успя да се докопа до неочаквания гост под юргана.
- Какво...Махай се... - измънка веднъж, щом усети хладината на липсващата завивка. Кожата му настръхна, но последва нов шок, когато животното облиза потното ум лице.
Николас извика нещо и рязко скочи до седнало положение на леглото. Матракът под него изскърца болезнено. Веднага усети острото си главоболие и ако не си спомняше вчерашната си глупост, щеше да помисли, че го е прегазил камион.
- Боже, изкара ми ангелите... - затвори отново очи и остави тялото си да се строполи обратно върху завивката до меката грива на кучето. То само излая нещо и подуши отново мизерния човек в негово лице. Чувстваше се като пълен боклук, че и вероятно вонеше като такъв.
- Трябва да си взема душ... - каза по-скоро на човека в помещението, когото бе отразил, но просто не бе достатъчно адекватен, за да проведе някакъв човешки разговор с него в момента.
Не разбра как изобщо бе успял да се вдигне и да отиде под душа, но студената вода му подейства достатъчно отрезвително, за да се прокълне няколко пъти колко нечестна беше съдбата. Не толкова към него самия, колкото към горкия човечец, дето му беше помогнал. Не го познаваше, а му беше станал безплатна детегледачка.
Николас се почувства засрамен от себе си за първи път в живота си. Никога не бе имал нужда от някой да се погрижи за него. През целия си съзнателен живот той беше онзи, който ще грижеше за останалите, дори семейството си. Та, за бога, това беше и професията му, призванието му. Не бе имал нуждата от грижа...или поне в това вярваше. Очевидно се бе оставил да отиде твърде далеч в мъката си. Едва сега осъзнаваше какво си причинява...но дали щеше да спре? Трябваше, за негово добро... трябваше да спре да се саботира по този начин. Не беше здравословно.
Когато излезе от душа и помириса дрехите си, за малко да повърне. Наистина се беше докарал до пълна мизерия снощи...
- Проклятие.. - измърмори съвсем под носа си и въздъхна, оставяйки кърпата завързана около кръста си. Запъти се към масата за хранене, защото беше казал на Зейдън, че не е нужно да му носи храната в стаята. Не беше някакво разглезено хлапе, пък и в интерес на истината не бе закусвал от почти десетилетие. Беше привикнал да няма време сутринта и затова пропускаше закуската си доста често.
Сега все още се разхождаше наоколо като муха без глава, в пълно блажено неведение за времето и факта, че е почти обед.
- Ъм...Благодаря за сандвича. - усмихна се, посочвайки храната, която другия му беше приготвил. Честно казано не знаеше как да формулира правилно думите си, макар да му беше ясно какво иска да каже. - И не само за това... Аз всъщност не знам защо се забърка, но благодаря. - по едно време наистина го гледаше с искрено и любопитно недоумение. Очите му успяха да си възвърнат типичния блясък и по устните му пробяга лъчезарна вяла усмивка. - Както и да е, извинявай за ужасната вечер. Дължа ти услуга. - сви устни в кратко извинение, но все още се усмихваше. След като се освежи в банята, поне се чувстваше като човек отново. Друг обаче беше въпросът дали Николас изгаряше от желание да се върне към нормалното си ежедневие.

✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘


I can fix this

You're telling me it's just the way it works, but It's not over 'till it's over
Nicolás M.
Nicolás M.

Leo Брой мнения : 18
Join date : 04.12.2022
Age : 31

Върнете се в началото Go down

Anatomy of Hell. Empty Re: Anatomy of Hell.

Писане by Zaden Parker Пет Мар 24, 2023 8:57 am

Лари знаеше много добре как да отваря врати, но явно това убягваше на собственика й, както и много други неща напоследък затова и най-сетне кучето се успокои, след като успя да събуди Николас. Явно това беше главната цел, защото след като го изкара от леглото, официално се настани кротко пред купичката с гранули и започна да нагъва напълно необезпокоявано. Зейдън просто в отчаянието си вдигна ръце и отиде в собствената си спалня, за да открие някакви по-адекватни дрехи, които да предложи на момчето един път, след като излезеше от банята. Успя да открие някаква тениска и ластичен анцуг. Върна се бързо след това в другата стая и там остави нещата. Те обаче се оказаха незабелязани, след като Николас се появи в кухнята по кърпа. Не му каза, че ще му намери дрехи, след като Ник му отказа да му донесе и ядене тук. Поради някаква причина го домързя да се провикне през вратата на банята и просто остави нещата да бъдат, каквито си искат.

- Няма проблем. Просто след друга пиянска вечер ще ме прибираш ти - отвърна Зейдън с усмивка, макар че думите не отговаряха особено на личностното му описание.

Беше иронично, защото работеше като барман. Имаше много иронии в живота му и той отлично знаеше причината - просто не говореше за нея.

- Оставил съм ти дрехи в същата стая - спомена след малко.

Беше решил да изчака другия да дойде преди да нападне сложния си деликатес, който му отне само няколко незначителни минути. Не съобрази, че ще им трябва нещо и за пиене. Необходимостта дойде, когато отхапа първото парче.

- Искаш ли кафе? - как иначе щеше да започне поредния забавен ден?

Изправи се от мястото си, защото личният отговор на въпроса му беше да. Пое си дълбоко дъх едва когато се оказа объркан срещу множеството шкафове. Живееше тук, а вече се объркваше. Нали беше неговата кухня? Беше толкова лесно да намери нещо, когато никой не го гледаше ... или никой не беше наоколо. Имаше време дори да си помисли, че определено не е гей, но би казал, че му харесваше как изглеждаше Николас. Беше си го помислил още снощи, сега само затвърди мисълта още един път.

- Знам, че не е моя работа, но мисля, че е по-добре да останеш тук известно време, докато леля ти се успокои - не беше на сто процента разгадал какво се случваше в чуждия живот, но най-сетне откри разтворимото кафе. - Изглежда точно като някоя, която строго ще те проследи.

Имаше точно за две и след това щеше да се наложи да отиде да напазари. Нямаше нищо в тази къща ...

И откъде дойде тази глупава идея да настани момчето тук!? Нали не беше ничия бавачка, нито нечий спасител. Пък и откъде-накъде щеше да знае кое е добро за някой, който не познаваше ... не че щеше да се извини за думите си. Не че щеше и да настроява - даже въобще нямаше да настоява. Добре, че от известно време изглеждаше сякаш съжаляваше себе си, та никое друго съжаление не можеше да се изпише на първо място на лицето му.

✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘


PRISONER

Locked up, can't get you off my mind, off my mind. Oh-whoa, why
why can't you just let me go?

Zaden Parker
Zaden Parker

Брой мнения : 16
Join date : 04.12.2022

Върнете се в началото Go down

Anatomy of Hell. Empty Re: Anatomy of Hell.

Писане by Nicolás M. Пет Мар 24, 2023 10:40 am

Николас се протегна няколко пъти, едва сдържайки прозявката си. Поради някаква причина му се стори твърде невъзпитано да се прозява така пред човека, който му беше спестил толкова главоболия с леля му, които иначе му бяха в кърпа вързани. Вече беше спрял да мисли за лошия си късмет да приеме стаж точно в нейната болница. Саманта не беше лош човек, но беше прекалено грижовна, също като някоя майка-лъвица и този неин свръхзащитнически характер чисто и просто ужасяваше Ник. Нищо че по същество тя му бе останала единствения жив роднина на този етап. Бог го опазил да живее под един покрив с нея. При положение, че вече беше свикнал да бъде напълно самостоятелен и да живее по своите си правила, нямаше как да го преживее.
Когато другия спомена, че му е оставил дрехи, младежа прехапа леко долната си устна и се прокле, задето не е забелязал нещо такова. Едно беше да не отчете чуждия жест, но друго да е толкова сляпа шматка и сега да се разхожда като у дома си по хавлия и гол торс. Мда, сега прозявката му се стори нещо глупаво и незначително. Оказа се напълно смутен и след следващите думи на Зейдън. Така и не бе получил някаква причина другия да е толкова мил към него, но да му предложи и подслон... Момчето вярваше, че едва ли ще поиска да го зърне повече след вчерашната пиянска история, както остава да се занимава още с проблемите му. Прав беше, като каза, че не е негова работа и спокойно можеше да си завърши с това... само че не го направи.
Ник поклати леко глава, изтривайки объркания си поглед. Защо не можеше просто да приеме, когато някой му предлага помощта си от добра воля? Защо му беше нужно да търси причина за нечия доброта? Ама че глупак! Не можеше да си позволи да се отдалечава дотолкова от хората, пир положение с какво се занимаваше. Но повече от това не беше могъл да си позволи да изпитва разрушително съчувствие, защото това би го погубило набързо с неговата професия. Навярно несъзнателно бе притъпил всичките си емоции. Или опне така беше, преди Алекс да го зареже за онзи перфектен йога инструктор.
Изцъка със зъби, пращайки мислите си по дяволите. Беше се наспал толкова добре за първи път от месеци и нямаше да позволи на нищо да провали хубавото начало на деня му. Освен това си имаше някак приятна гледка насреща. Остави последната мисъл да пощъка из къдравата му глава и ѝ се усмихна дискретно. Разбира се, на Зейдън му личеше, че е хетеро от километри, та дори не би си опитвал късмета, но преди всичко не би и показал неуважение към човек с добро сърце като него. И все пак... беше човек, а не камък. Не можеше да отрече, че му харесва това, което вижда.
- В никакъв случай не бих искал да ти се натрапвам... - отвърна на чуждото предложение, пльосвайки хавлиеното си дупе върху един от столовете около масата. Не беше съобразил дали и сега не се самопоканва на чуждата трапеца, но пък нали другия му предложи кафе. Поне това не би отказал, един от малкото му грешни удоволствия. - Но виж, ако даваш тази стая под наем, ще ми спестиш много търсене. - каза, почесвайки брадичката си. - Малко съм взискателен, когато си търся апартамент, но стаята от снощи всъщност разполага с всичко, което ми трябва. -  призна си и пое чашата с кафе, която другия протегна към него.
Николас отлагаше търсенето на нов апартамент поради ред причини. Ужасяваше се да живее сам отново, но мисълта да си намери рандъм хора са съквартиранти също не му се нравеше като опция. Да, може би беше крайно време официално да започне на чисто, с нов старт...но някак си не се чувстваше готов за това. Не знаеше точната причина, беше се натоварил с толкова много, някои неща още от предишния си живот с Алекс, които още не беше приключил. Искаше му се поне да свърши с най-напрягащата си работа за ТЕОС, за която дори не можеше да говори с някой. Знаеше, че с колегите му от лабораторията разработваха нещо ново, което може би ще промени света на съвременната медицина, ако изобщо бяха стигнали до подобен прогрес, но Николас беше прекалено голям реалист. Някак си не възлагаше никакви надежди в задачата си, въпреки че влагаше цялото си старание в екзекуцията ѝ. За съжаление последно бяха стигнали нова задънена улица, защото експериментите им с различни животни даваха различни резултати и нямаше как да се определени какъв би бил резултата от формулата им върху човек. Николас не отговаряше за експериментите, а само за част от формулата, но добре знаеше, че първо трябва да се тества, стига да я одобрят като достатъчно безопасна. Е, от скромния му опи ти знания, той самия посмъртно не би одобрил формулата, по която работеха. Виждаше я далеч от готова или стабилна, та никой риск не би си струвал на този етап. И така, още толкова далеч от някакъв завършек в работата, която най много го напрягаше защото не можеше и да каже думичка на никого, постоянно отлагаше ли отлагаше да започне живота си начисто.
- Благодаря за кафето. - повдигна отново чашата с ръката си като жест и се изправи. - Аз...ще ида да се облека. Не е нужно веднага да ми отговаряш дали даваш стаята под наем, но докато размишляваш, ще добавя, че съм отговорен човек с отлични кредити. - прокашля се и се скри от полезрението на Зейдън.
Нямаше да е зле направо да му благодари и за дрехите, или въобще всичко, нищо че вече го беше направил. Думите му колко отговорен човек е също не стояха добре на фона на излагацията му от снощи, за която едва сега спомените се завръщаха в главата на Николас. Никога не беше флиртувал пиян с хетеро мъж, като не броим обърканите му гимназиални години, когато още изпитваше трудности да различи момчетата, които бяха гей от тези, които просто искаха да го изчукат веднъж от любопитство. Беше толкова засрамващо да му отпусне края, сякаш отново беше на седемнайсет, че завря пламналото си лице в чистата тениска на Зейдън и изкрещя тихо в приятно мекия плат. Защо му трябваше да се „възползва“ още от чуждата добрина, вместо просто да се изпари оттук по най-бързия начин? Ама че глупак!
Въздъхна и по пътя обратно към кухнята се спря през включения в хола телевизор. Мисълта за времето го удари като гръм от ясно небе и Николас се сети най-после да погледне часовника на ръката си. Беше вече почит два следобед, но не от това прозрение го побиха тръпки.
„... Свидетели на взрива казват, че се е случило внезапно и ударната вълна се е усетила на няколко километра разстояние. Засега няма данни за атентат или умишлен палеж, но полицията ще проведе и криминално разследване. Взривът се на местната лаборатория се е случил приблизително към 1 на обед. По нови сведения оцелели няма. ТЕОС все още не са насрочили официален час за спешна пресконференция или среща с медиите, но секретарят на директора на фирмата заяви, че първо ще се погрижат да отчетат загубите, както и да компенсират семействата за загиналите.“
Николас стоеше замръзнал пред екрана, погледът му сякаш не отразяваше говорещата новинарка с прилежно изгладен костюм и прибрана в кок кафява коса. Виждаше снимки от камерите на отчитащи инцидента репортери, но не можеше да асимилира всичко наведнъж. Усещаше само тръпките, които се изчакваха болезнено бавно по гръбнака му. Едва преглътна, залитайки нещо назад, когато дочу нечии стъпки. Преглътна тежко и откъсна поглед от телевизора само, за да погледне отново часовника си. Беше се случило преди няма и час.... По време на неговата смяна. Само дето Ник се беше успал и не бе отишъл на работа. Нещо повече, дори не беше се сетил за работа. Най-заклетия работохолик в квартала, не беше и осведомил, че ще си вземе почивен ден.
- Как е възможно...това... Не... - поклати глава и седна все още в потрес на дивана зад себе си. Не знаеше дали ще успее да запази равновесие, ако остане прав. За момент му призля от ужасната нова информация, че лабораторията, в която работеше, се е изпарила в пух и прах. Всъщност не... Наистина, как беше възможно? Не го вярваше. Как така в толкова съвременна сграда с напълно стерилна и обезопасена среда, просто така ще изникне пожар? Нещо повече... Последват от взрив с тези параметри? Не... Изключено. Монтеро познаваше строгия протокол за работа като майчиното си име.
- Не може да бъде, просто не може... - затвори очи и съвсем против волята си от гърлото му се откъсна глух смях. - Закъснях за работа. - промълви без никаква връзка с нечленоразделните му думи отпреди малко. Шокът го държеше здраво в клопката си. - Точно днес... Никога не съм закъснявал за работа, Зейдън. - не се извърна да потърси чуждия поглед, но знаеше кой стоеше зад него. - Никога. Че аз... Аз отивам на работа час по-рано. - стисна устни и отново поклати глава, отвързвайки часовника от китката си. Втренчи се в него сякаш беше нереална антика. - Какво, по дяволите?!

✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘


I can fix this

You're telling me it's just the way it works, but It's not over 'till it's over
Nicolás M.
Nicolás M.

Leo Брой мнения : 18
Join date : 04.12.2022
Age : 31

Върнете се в началото Go down

Anatomy of Hell. Empty Re: Anatomy of Hell.

Писане by Zaden Parker Пет Мар 24, 2023 12:13 pm

Зейдън първо се успокои, че може да му се размине от нелепата идея ... обаче бързо разбра, че няма да стане точно така. Тъкмо направи кафетата и ги остави на масата, когато момчето изчезна от погледа му. Не искаше дори да си го помисля, ама ... тези младите вечно бързат за някъде ... Зейдън скоро нямаше за къде да бърза. Навярно щеше просто да остане без работа и просто щеше да е чудесно ... защо пък да не си намереше някой съквартирант? Така щеше да изглежда жалък не само пред себе и Лари (жена му дори не беше фактор вече), но и пред Николас, който пък бе съвсем, съвсем непознат ...

Зейдън беше пуснал телевизора още, когато се беше събудил. Самотата донякъде го смущаваше и него, но не можеше да каже, че и често не я предизвикваше с липсата си на желание, за каквото и да е било напоследък. Сега на заден фон в главата му шумеше устройството и дори не му обръщаше внимание. Беше насвикнал постоянно да вижда странни неща по този свят дори и само през малкия екран. Не случайно често сменяше новинарската емисия. Имаше си толкова много проблеми, че далеч не му се мислеше за чужди ... до толкова, че едва успя да долови чуждото вайкане. В крайна сметка го отрази и погледна към Николас. Зейдън до толкова беше объркал разбиранията си покрай Лиса, че сега се почувства странно, когато някой друг наоколо се завайка. Не знаеше как да се оправя с нормални хора ... затова просто остана да гледа отстрани чуждото вайкане с отворени очи в очакване нещо съвсем неочаквано да се случи. Откачените реакции на Лиса му бяха промили мозъка напълно. Съвсем и той не беше нормален човек след месеци на комуникация с нея по този ужасно труден начин.

Инстинктите му дори го накараха да се изправи от мястото си и да се приближи до Николас за всеки случай. Може би трябваше да започне да излиза ... не че това беше най-големият проблем. Вслуша се в част от информацията, която се наливаше в главата му само отгоре-отгоре. Нямаше нужда от много обяснения, за да
я навърже чуждото вайкане. Обикновено хората далеч не реагираха по този начин, когато разказаната като приказка на ужасите течеше по новините. Направи си извода бързо, без дори да задава излишни въпроси - все още.

Всъщност, не знаеше какво да каже ... беше толкова трудно, че само премигна няколко пъти. Какво се очакваше да каже!?

Е, поне сега няма да ти се налага да ходиш на работа!

???

Трагедиите са винаги толкова нелепо поднесени.

Телефонът на Зейдън звънна и той веднага до извади от джоба на панталона си. Погледна екрана и видя, че отново го търсят от болницата. Зейдън пое дълбоко дъх и единственото, което беше способен да изрече за чуждата трагедия беше:

- Съжалявам ... сега се връщам ...

Сега се връщам !?!??!

Извъртя очи в огледалото пред себе си на себе си и вдигна телефона. Нямаше вече отдавна нужда от представяне.

- Господин Паркър, съжалявам, че Ви безпокоя толкова рано, но жена Ви, Мелиса, е изчезнала - думите се забиха като хиляди пирони в сърцето му и беше сигурен, че щеше да загуби равновесие, ако не беше успял да се подпре на близката стена ... ето! дори не знаеше как адекватно да отговоря за своите проблеми!

- Как така е изчезнала!? Кога ...

- Не сме я виждали от вчера. Опитахме се да се свържем с Вас, но ...

Зейдън спря да слуша много бързо. Много бързо и затвори телефона. Щеше да върне обаждане, когато беше адекватен. А нямаше много време, докато отново бъде такъв ...

Беше говорил в съседната стая и сега се върна в онази, в която Николас седеше на дивана. До него седна и Зейдън, който се взря в екрана, където вече показваха произволен екран от реклана, която изобщо не го интересуваше. Мозъкът му беше замръзнал и усети само мократа муцуна на кучето, което сбута и двама им. Животното знаеше дори по-добре от тях.

- Искаш ли да те закарам до някъде? - зададе привидно произволен въпрос, който уточни след малко. - Ще трябва да изляза.

Беше забравил за съквартиранството, което щеше да приеме, ако не се бяха случили сто хиляди неща преди това, като за перфектно начало на деня.

✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘✘


PRISONER

Locked up, can't get you off my mind, off my mind. Oh-whoa, why
why can't you just let me go?

Zaden Parker
Zaden Parker

Брой мнения : 16
Join date : 04.12.2022

Върнете се в началото Go down

Anatomy of Hell. Empty Re: Anatomy of Hell.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите